adwokat Hanna Szymańska

Z wykształcenia jestem prawnikiem, z zamiłowania afrykanistką. Ze względu na przekonania wegetarianką. Typem zdecydowanie prowolnościowym. Może dlatego swoje pierwsze doświadczenia jako prawnik zdobyłam pracując w organizacjach i fundacjach pozarządowych (Helsińska Fundacja Praw Człowieka i Fundacja Panoptykon).

Od 2012 r. świadczę pomoc prawną podmiotom indywidualnym oraz spółkom. Moimi klientami były i są podmioty z branży energetycznej, technologicznej (zwłaszcza start-upy), przemysłowej oraz dom maklerski. Specjalizuję się także w prowadzeniu postępowań karno-skarbowych, opartych o naruszenia ustawy o grach hazardowych.

Dla osób fizycznych świadczę doraźnie pomoc prawną w zakresie prawa cywilnego, w tym w sprawach rodzinnych, pracowniczych, a także administracyjnych i karnych.

Współpracuję z ekspertami, inżynierami i doradcami, co pozwala mi prowadzić różnorodną praktykę oraz poszerza spektrum mojej wiedzy o tematykę pozaprawną.

Na codzień prowadzę indywidualną kancelarię adwokacką HS LEGAL w Warszawie na Solcu. Kontakt do mnie: szymanska@hslegal.pl